HORTISCENTRUM s.r.o.

Září – léto se loučí

Zatímco léto se pomalu loučí a podzim přináší chladnější rána, zahrada nás stále potřebuje. Září je jedním z měsíců, který je plný příprav a plánování.

Září je ideální doba k výsadbě většiny jarních cibulovin. Ať už máte rádi tulipány, narcisy nebo hyacinty, nyní je čas je dostat do země, aby mohly na jaře vykvést v plné kráse.

Zkracujte trávník pravidelně, ale už ne moc nízko. Měli byste také zvážit podzimní aplikaci hnojiva pro posílení jeho kořenového systému před zimou.

Pokud plánujete přesadit nějaké trvalky, září je skvělý čas. Půda je stále dostatečně teplá, což pomáhá rostlinám zakořenit se před prvním mrazem.

Některé podzimní plodiny, jako jsou saláty, špenát a ředkvičky, mohou být zasazeny nyní pro sklizeň později na podzim.

Odstraňte uschlé větve a listy, abyste zabránili hromadění škůdců a chorob. Ořežte také ovoce a keře po odbourání.

Před zimním obdobím je dobré prověřit stav všeho nářadí, vyčistit a naolejovat nástroje, aby byly připraveny na další sezónu.

Září může být měsícem změn a přechodů, ale také je to doba, kdy zahrada potřebuje naši pozornost možná více než kdy jindy. Tedy, vezměte si rukavice, hrábě a lopatu a užijte si svou zahradu :-)

A nezapomeňte – naše Zahradnická centra jsou pro vás otevřena každý den. Přijďte se podívat, vybrat si něco hezkého, nebo jen si odpočinout a načerpat inspiraci.

© 2023 HORTISCENTRUM s.r.o. Židlochovice– všechna práva vyhrazena.
HORTISCENTRUM s.r.o.

Dárkové poukazy

V našich zahradnických centrech vám vystavíme dárkový poukaz v hodnotě, kterou si zvolíte. Můžeme vám jej zaslat i poštou.

Dárkové poukazy v libovolné hodnotě můžete objednat prostřednictvím e-mailu. Na základě vaší objednávky vám vystavíme fakturu, po jejímž zaplacení poukaz zašleme doporučeně poštou. Výše poštovného činí 120 Kč.

HORTISCENTRUM s.r.o.

Certifikáty a členství